Ленкавський, Степан, автор

Український націоналізм : твори / Історія Ідеологія. Філософія Філософія Совєтознавство Міжнародна політика Степан Ленкавський ; за редакцією Олександра Сича ; Інститут наукових студій націоналізму. - Видання друге, змінене - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2022-2023. - 4 томи ; 24 см.

Витоки українського націоналізму : Роль Міхновського в початковому періоді націоналістичного руху ; Українська політична думка в Галичині ; Українська військова Організація ; Організація Українських націоналістів: УВО і ОУН у боротьбі за Українську державу ; ОУН і свято "Українська молодь Христові" у 1933 р. ; Мельниківська група ; На пролом гітлерівської концепції поневолення України ; Становище України в часі Другої світової війни ; Закордонні частини ОУН : До історії взаємовідносин ЗЧ ОУН та УНРади ; Робота Референтури вишколів ; Генеза і розвиток нездорових явищ в Організації за кордоном ; Лист Степана Ленкавського - Залужного до Провідника Василя Кука - Леміша ; Лист Степана до Провідника Степана Бандери ; Події і персоналії ; Пропагандивна підготовка до процесу в Карлсруе ; Данило Чайковський Т. 1. Історія. -- 560 с. : портрет. Світоглядні основи українського націоналізму ; "Пам'ятай про великі дні наших визвольних змагань" ; Московське коріння більшовизму ; Філософські праці та нотатки ; Ідеологічний вишкіл та політична освіта в ОУН ; Рукописні нотатки до теми ідеології українського націоналізму ; "Пімсти смерть великих лицарів" ; Ознаки кризи комунізму ; Др. Фідріх Шредер. Оптимізм як життєва сила ... Т. 2. Ідеологія. Філософія. -- 479 с. Культурні процеси в СССР ; Економічні процеси в СССР ; Демографічні процеси в СССР ; В обороні прав політв'язнів ; Політичні процеси в СССР ; Комплексна характеристика СССР (1953-1958 рр.). Т. 3. Совєтознавство. -- 2023. -- 527 с. Совєтська міжнародна політика ; Міжнародна політика й український національно-визвольний рух ; Комуністичні диверсії у світі ; Біла московська еміграція ; Українська поневолена церква, Кремль і Ватикан ; Політичні процеси в соціалістичному таборі ; Україна і Польща після Другої світової війни. Т. 4. Міжнародна політика. -- 2023. -- 559 с.

До четвертого тому творів Степана Ленкавського ввійшли праці, що окреслюють погляди автора на зовнішньополітичний вимір умов і перспектив українського національного визволення в післявоєнний період. Він укладений зі статей, опублікованих в еміграційній пресі, внутрішньоорганізаційних збірниках ОУН-б і виявлених у її закордонних архівах.
Походження праць пов’язане із тими функціями, що їх автор виконував у структурі ЗЧ ОУН – ОУН-б: заступника Голови Проводу й куратора його «закритого сектора», організатора внутрішньої вишкільної системи та аналітичної Референтури підсовєтських справ, Голови Проводу після вбивства Степана Бандери й, врешті, редактора ряду організаційних друкованих періодичних видань.
За тематикою праці цього тому умовно поділені на групи: оцінка міжнародних процесів крізь призму інтересів українського національно-визвольного руху; аналіз совєтської міжнародної політики та політичних процесів у т. зв. соціалістичному таборі; українсько-польські відносини після Другої світової війни; аналіз диверсійної діяльності комуністичних структур у світі; критика імперської політики московської еміграції та її союзників; аналіз совєтських методів ліквідації й дискредитації Церков поневолених Москвою народів та дипломатичні взаємини Кремля і Ватикану на цьому тлі. Така класифікація й зумовила структурну побудову тому, а вказані підгрупи трансформувалися у його розділи.
Книжка розрахована на дослідників української політичної історії, міжнародної політики, історії та ідеології ОУН, прихильників осмислення політичного процесу категоріями національного інтересу й на масового читача.


9789666685950(т.1) 9789666685967(т.2) 9789666686001


Ленкавський, Степан (1959-1968)


Націоналізм український--Політична ідеологія--20 ст.--Збірники
Націоналізм український--Філософія--Збірники
Світова політика--20 ст.
Організація Українських Націоналістів--Історія--20 ст.

323.1:172.15]:94(477) 323:[316.75+1](477)(081) 323.1:172.15(477)"19"+327"19"